Skoči na vsebino

MINISTRI ZA ZDRAVJE

Od leta 1990 naprej so Ministrstvo za zdravstvo / zdravje vodili:

  • dr. Katja Boh - 17. 5. 1990 - 15. 1. 1992
  • dr. Božidar Voljč - 16. 1. 1992 - 27. 2. 1997
  • dr. Marjan Jereb - 27. 1. 1997 - 7. 6. 2000
  • mag. Andrej Bručan - 8. 6. 2000 - 30. 11. 2000
  • dr. Dušan Keber - 30.11.2000 - 3. 12. 2004 
  • mag. Andrej Bručan - 3. 12. 2004 - 10. 9. 2007
  • Zofija Mazej Kukovič - 11. 9. 2007 - 21. 11. 2008
  • Borut Miklavčič - 22. 11. 2008 - 7. 4. 2010
  • Dorijan Marušič - 7. 4. 2010 - 10. 2. 2012
  • Tomaž Gantar - 11. 2. 2012 -  11. 12.  2013
  • Karl Erjavec, minister v funkciji ministra za zdravje - 12. 12. 2013 - 24. 2. 2014
  • dr. Alenka Trop Skaza -  25. 2. 2014 - 15.4.2014
  • mag. Alenka Bratušek, predsednica vlade v funkciji ministrice za zdravje - 16. 4. 2014 - 18. 9. 2014
  • Milojka Kolar Celarc - 18. 9. 2014